LASTİK GÜMLEDİ , STEPNE YOK, YOLDA KALDIM

lastiğin patladıysa ve stepne yoksa hemen arayın

LASTİK GÜMLEDİ , STEPNE YOK, YOLDA KALDIM

Şehirler arası uzun bir yolculuğa çıktığınızı varsayalım ve bunun üzerinden bir hikaye kurgulayalım. Ne dersiniz? Böyle durumlarda yol yardım veya çekicilerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olursunuz. Okuyacağınız bu yazının sonunda cüzdanınızın içerisine mutlaka bir yerel çekicinin telefon numarasını koymanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.”

Ortalama 1.000 km sürecek olan bir yolculuk için tüm hazırlıklarınızı yaptınız. Aracınızın tüm bakımları tamam ve lastiklerin hava basınçları olması gereken miktarda. Yola çıktınız ve otobana bağlandıktan sonra ortalama olarak 100 kilometre boyunca yalnız kalacaksınız. Bu mesafe boyunca herhangi bir benzinlik veya dinlenme tesisi bulunmuyor. Bu yüzden oldukça dikkatli ve kusursuz araç kullanmanız gerekiyor. Fakat her zaman için riskler faktörleri seyahat esnasında sizi beklemektedir. Buna örnek vermemiz gerekir ise herhangi bir tırdan veya farklı bir araçtan düşmüş olabilecek bir çivi yada cam kırığı. Bunlar lastiğinize saplandığı anda sizin için hayat kısmi olarak felç olmuş olacaktır. Çünkü uzun bir mesafe boyunca herhangi bir tesis veya benzin istasyonu bulunmamaktadır. Bu durumda aracınızı emniyet şeridine çekerek lastiğinizi kendinizin değiştirmesi gerekiyor. Fakat tüm hazırlıkları yapmanıza rağmen unuttuğunuz birşey var..

Lastik Gümledi !

Yanınızda yedek lastiğiniz bulunmasına rağmen aracınızı yukarı kaldırıp lastik değiştirme işlemini yapacağınız kriko isimli alet aracınızın bagajında bulunmuyor. Bu durumda can güvenliğinizi tehlikeye atarak yoldan geçen araçlara dur işareti yaparak yardım isteyebilirsiniz. Fakat uzun mesafeler boyunca hiçbir tesisin bulunmadığı yolda hiç kimse durmak istemeyecektir. Bunun sebebi ise sizin kötü ve art niyetli şahıslar olabileceğinizin insanların kafasında yankı uyandırmasıdır.

Lastik Patladığında Bizi Arayın Hemen Gelelim

Lastik gümledi ve yolda kaldınız sizin için en iyi seçenek yol yardım ekibini arayarak çekici çağırmanız , aracınızı belli bir noktaya kadar çektirmenizdir. Aynı zamanda bunun için tekerinizin paramparça olması, büyük bir çukura düşerek ön takımları dağıtmanızda örnek olarak gösterilebilir. Bu gibi durumlarda çekiciye ulaşarak aracınızın içine binmeniz ve kapılarınızı kilitleyerek güvenle beklemeniz önerilir. Gece saatlerinde böyle bir yolda kaldığınızda etrafınızda kimse olmadığını gören art niyetli kişiler sizleri soymak veya gasp etmek amacıyla size saldırabilirler. Fakat çekici ekibi yanınıza ulaştıktan sonra kalabalık olan insan grubuna karşı eylemde bulunmak bu art niyetli kişiler için hiçte sıcak bir fikir olmayacaktır.,

Çekici size ulaştıktan sonra ve aracınızı çekici üstüne aldıktan sonra ulaşmak istediğiniz noktayı çekici şöförüne söylemeniz yeterli. Artık aracınızın bakımlarını ve onarımlarını yaptıracağınız noktaya kadar götürebilirsiniz.

Not: Aracınız yürüyecek bir şekilde olsa dahi arızalı ve hasarlı şekilde yol almanız doğru değildir. Hem can güvenliğiniz tehlikeye girer hemde aracınızda oluşan hasarın yüzdesi artırabilir. Bu durumlarda 100 TL masrafınız 5 kilometre mesafe aldıktan sonra 1.000 TL’ye yükselebilir.

Hizmet Bölgelerimiz

Dost Siteler

Büyükçekmece Çekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat