ÇEKİCİYE GEREK YOK DİYENLER

Küçük bir kaza yaptım ve çekiciye gerek yok diyenler

KÜÇÜK BİR KAZA YAPTIM ÇEKİCİYE GEREK YOK DİYENLERE

Küçük bir kaza yaptım ve çekiciye gerek yok diyenler , sizin için en iyi seçenek yol yardım ekibini arayarak çekici çağırmanız .

“Pek çok insan ufak çaplı kazalar yaptıklarında çekici çağırmanın oldukça gereksiz olduğundan bahsederler. Tamponda gerçekleşen küçük bir hasar çekici çağırmayı gerektiren birşey değildir. İnsanların bu düşünceleri daha sonra kendilerinin başına açılacak büyük çaplı dertlerin habercisidir diyebiliriz. Çünkü dışardan gözüken hasar ile içeride oluşan hasar bir olmayabilir. Neden mi? İnceleyelim..”

İnsanların büyük çoğunluğu ufak çaplı maddi hasarlı kazalarda çekiciye gerek duymadan araçlarını tutanak tuttuktan sonra yola tekrar sokarlar. Bu durum ise genellikle daha büyük fiyaskolarla sonuçlanır. Peki bu tamamıyla olumsuz bir durum mudur? Çekici çağıran insanlar daha ufak masraflar ile bu kazalardan sıyrılırken çekici çağırmayan bu insanların başlarına gelenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Birkaç kilometre sonrasında aracın teklemeye başlaması ve kilitlenmesi.
  2. Ertesi gün aracın motorundan garip seslerin gelmeye başlaması ve stop etmesi.
  3. Gözükmeyen hasarların yol açtığı farklı alarm sesleri.
  4. İkaz lambalarının büyük çoğunluğunun tek tek ekran panelinde aktif hale gelmesi.

İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızda aracınız sizin için çok daha büyük bir masrafın kapılarını aralamış demektir. Peki buna sebep olabilecek şeyler nelerdir?

Çekiciye Gerek Yok Diyenler

Tamponların ikisi de aracınızın alabileceği hasarı maksimum seviyede engellemek için üretilmiştir. Bundan kaynaklı olarak iç kısımlarında darbeleri emici olarak hazırlanın çelik sütunlar bulunur. Fakat bu markalara göre farklılık göstermektedir. Volvo marka bir araçta tamponda oluşan hasarın içeriye zarar vermesi imkansız gibi dururken Fiat, Renoult, Citroen gibi araçlarda tamponda oluşan en küçük zarar iç kısma yani motora büyük zarar verebilir. Çekiciye gerek yok diyenler yola devam ettikten birkaç kilometre sonra motorda oluşan hasar hızla büyüyerek sizi çok büyük masrafların tabiri caizse altına sokabilir. Peki ne yapmalı?

Ufak Çaplı Bir Kaza Yaptım Ne Yapmalıyım?

Çekiciye gerek yok diyenler , yaşadığınız küçük kazalarda dışarıdan gözükmeyen motor hasarlarını göz önünde bulundurarak mutlaka çekici çağırmanız gerekir. Çekici ile en yakın yetkili servise gittiğinizde ve aracınız incelendiğinde daha büyük maddi kayıplara engel olarak küçük zararlar ile durumu kapatabilirsiniz. Bu davranış genel olarak ABD ve Avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar için olağan bir durumdur. Fakat ülkemizde çekici ücretlerini gözünde büyüten ve bunun gereksiz bir masraf olduğunu düşünen insan sayısı oldukça fazladır. Buda genellikle maddia zararları daha yukarı taşımakta ve oluşan zararı arttırmaktadır.

NOT: Eğer sizlerde bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız her türlü kazada mutlaka çekici çağırmanız gerektiğini unutmayın. Aracınız ister sedan, ister hacback ister station ister minibüs ister otobüs ister kamyon olsun. Her türlü araç için çekici hizmeti verildiğini unutmayarak mutlaka çekici yardımı alın. Küçük önlemler büyük zararların önünü kapatır.

Hizmet Bölgelerimiz

Dost Siteler

Beylikdüzü Çekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat