Trafik Kazalarında Çekici Çağırmak

yaralanmalı-trafik-kazlarında-çekici-çağırmak-

YARALANMALI TRAFİK KAZALARINDA ÇEKİCİ ÇAĞIRMAK

Yaralanmalı trafik kazalarında çekici çağırmak için mutlaka bir çekici şirketinin telefon numarasını telefonunuzda bulundurmanız sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır. Bu sayede böyle sorunlarla karşı karşıya gelmeyecek ve tüm işlemlerinizi kendiniz istediğiniz gibi yönlendirebileceksiniz. Unutmayın, çekiciyi polis çağırsa dahi ödemesi sizden alınır.

Genellikle tüm dünyada oluşan trafik kazaları maddi kayıplı olarak oluşmaktadır. Yüzdelik bir oran ile hesap edildiğinde %70 olarak bu kazalar araç hasarlı şekilde meydana gelmektedir. Fakat bu %30 olan dilim oldukça üzücüdür. Bu kazalarda insanlar yaralanabilir ve hatta can kaybı yaşanarak hayatlarını kaybedebilirler. Bu gibi durumlarda trafik çekicilerinin önemi çok büyüktür. Kazada oluşan maddi hasarın ötesinde olay yerinde polis ile birlikte hareket etmeleri ve suçsuz olan tarafları belirlemede önemli rol oynarlar.”

Kaza Anında Ne Yapılmalı

Eğer büyük bir trafik kazası yaşamışsanız ve karşı tarafta bulunan kişinin aracında olan bir kişi yaralanmışsa kesinlikle araçları kıpırdatmamanız gerekemektedir. Bunun sebebi kaza sonrasında yerinden oynatılan araçların kazada ki hata payını kapatmak olduğunun düşünülmesidir. Bunun yerine kaza sonrasında olay yerine hemen polis ve çekici ekipleri çağırılmalıdır. Polis olay yerine geldikten sonra çekici ile iş birliği yaparak araçları hızlı bir şekilde yoldan kaldırır ve trafiğin akışının hızlanmasını sağlar. Bu büyük şehirler için çok daha önemlidir. Aynı zamanda şahitler olarak trafik çekicileri de polis evraklarına imza atarlar ve tarafı oldukları araç sahiplerini en iyi şekilde savunmaya çalışırlar. Ağır hasar almış olan araçlar çekici yardımıyla otoparklara götürülür ve yaralanma dosyası emniyette incelenene kadar sahiplerine teslim edilmezler.

Bu gibi durumlarda çekici çağırmaz iseniz polis ekipleri sizin yerinize farklı çekiciler çağırabilir. Fakat bunların irtibatı sizinle olmadığı için araçlarınızı çok uzak bir otoparka götürebilir. Bu da yol mesafesi arttıkça aracınız için alınacak olan yol ücretinin de artması demektir. Yaralanmalı kazalarda insan hayatı çok daha mühim olsa dahi zincirleme kazalarda bu gibi durumlar can sıkabilmektedir. Hiçbir suçu olmayan bir şahsın aracı ufak bir hasarı olsa ve %100 suçsuz olsa dahi trafik ekiplerinin çağırdığı çekici ile oldukça uzak bir konuma taşınabilir. Bunları yaşamamak istiyorsanız kaza durumlarında mutlaka polisten önce kendi çekicinizi çağırmanız ve olay yerine hızlı gelmesini söylemeniz önemlidir.

Çekici Aracımı Nereye Götürür?

Eğer polis ekipleri sizin yerinize çekici çağırıyor ise hangi otoparka götüreceğine kendisi karar verir ve aracınızı oraya götürürler. Fakat çekicinizi kendiniz çağırırsanız aracınızı istediğiniz konuma bırakmasını söyleyebilirsiniz. Bu sizin için çok daha iyi bir durumdur çünkü aracınız yürür faaliyette olsa dahi bir otoparka bırakılmasını istemiyor olabilirsiniz. En azından emniyet binasının önüne kadar çekici üstünde dahi olsa gelmesi ve işlemler bittikten sonra kapıdan aracınıza binip gitmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

NOT: Unutmayın! Uyulan her trafik kuralının bir nedeni, uyulmayanın da bir bedeli vardır.

Hizmet Bölgelerimiz

Dost Siteler

Çatalca Çekici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat